Historia

Pierwsze pomysły na stworzenie koła naukowego zrzeszającego głównie studentów związanych z zagadnieniami inżynierii komunikacyjnej były już w latach siedemdziesiątych XX wieku. Przedstawiony powyżej obrazek można uznać za pierwsze, historyczne logo KNIK.

Za oficjalną datę powstania KNIK przyjmuje się datę: 13 maja 2004 roku. Od początku działalności KNIK do dnia 01.01.2007 roku w KNIK było zarejestrowanych w sumie około 300 oficjalnych członków KNIK.

Pewnego dnia, grupa śmiałków, fanatyków inżynierii komunikacyjnej postanowiła w szczególny sposób wykorzystać swój wyjątkowy potencjał. W ich głowach rozwijało się wiele pomysłów, lecz brak było działań. Z pomocą przybył pełen charyzmy doktor, w KNIK znany jako „doktor AB”, który postanowił wraz ze studentami stworzyć koło naukowe.

Jeszcze wtedy nie wiedzieli, że zapoczątkują dzieło, które przetrwa aż do dziś. Na początku 2004 roku zaczęły się przygotowania…

Jeden ze studentów zgłosił się na ochotnika by przygotować statut koła, kluczowy dokument by koło naukowe mogło powstać. Sam jeszcze wtedy nie wiedział jaka go czeka świetlana przyszłość w KNIK. Po świętach wielkanocnych „04 statut koła był gotowy. W dniu 13 maja 2004 roku stało się… Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Stanisław Mańkowski podjął decyzję na mocy, której Koło Naukowe Inżynierii Komunikacyjnej zostało wpisane do Rejestru Uczelnianych Organizacji Studenckich Politechniki Warszawskiej.
(tekst, mimo iż można mu wiele zarzucić w kategorii stylistyki czy gramatyki pozostawiam w wersji oryginalnej;) – przyp. Konar)

Zespół studentów, założycieli Koła Naukowego Inżynierii Komunikacyjnej:

– Maciej Dobrosielski
– Rafał Dolota
– Mariusz Gałażyn
– Marcin Góźdź
– Rafał Grudniewicz
– Małgorzata Izdebska
– Dominika Jezierska
– Maciej Maliszewski
– Tomasz Nowakowski
– Radosław Piskorski
– Marcin Prokopiuk
– Magdalena Rezwow
– Andrzej Salomon
– Julia Siarkiewicz
– Tomasz Siwiak
– Łukasz Szymański
– Paweł Włodarek

W październiku 2004 roku nastąpiły pierwsze wybory do Zarządu KNIK. Pierwszym Prezesem KNIK został człowiek, który od podszewki znał wszystkie kruczki prawne zapisane w statucie KNIK, gdyż sam go stworzył. Zaraz za nim w Zarządzie stali Pani Sekretarz oraz Pan Skarbnik. 24 października 2004 roku rusza pierwsza wersja strony internetowej KNIK.

Projekt, wykonanie i aktualizacja strony przypadła w udziale człowiekowi, który w owym czasie został rzucony na głęboką wodę stron www, a jednak pomimo braku doświadczenia udało mu się stworzyć coś co działało przez długi czas.

5 października 2005 odbyła się kolejna walka o stołki, czyli nowe wybory władz KNIK. Stanowisko Prezesa objęła Pani Prezes ze swoją świtą. W dniu 12 grudnia 2006 roku miała nastąpić kolejna zmiana Zarządu KNIK, jednak Pani Prezes miała inne plany. Stało się tak, że nie wypuściła władzy, aż do następnych wyborów, które odbyły się 22 stycznia 2008 roku i panowała dzielnie nad nami dwie kadencje. To właśnie w ostatnich dniach stycznia nastąpiła honorowa zmiana w Zarządzie KNIK.

Po dwóch latach rządów Panią Prezes zastąpiła … kolejna Pani Prezes, która przez niemal równy rok stała za sterem Koła.